12 אנשי מוסד קיבלו תעודת מצטיין הנשיא, דצמבר 2018

מצטיין הנשיא מוסד לשנת 2018
12 אנשי מוסד קיבלו תעודת מצטיין הנשיא, דצמבר 2018


12 אנשי מוסד קיבלו תעודת מצטיין הנשיא, דצמבר 201812 אנשי מוסד קיבלו תעודת מצטיין הנשיא, דצמבר 2018

צילום: קובי גדעון / לע"ם

כתבה מערוץ 7

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד יוסי כהן התכנסו הערב )(חמישי) להענקת תעודות הצטיינות ל-12 עובדי ועובדות המוסד.

הטקס המסורתי, המתקיים זו השנה התשיעית, נערך בבית הנשיא ובמהלכו הדליקו הנשיא, ראש הממשלה וראש המוסד נר חמישי של חנוכה.

אחת מתעודות ההצטיינות הוענקה ללוחם הפועל באומץ לב וביצירתיות, לשמירה על ביטחון ישראל. בשנים האחרונות, הוביל הלוחם פרויקט משמעותי, אשר הביא לפריצת דרך ולהישגים מבצעיים, שיסייעו לעליונותה הביטחונית של מדינת ישראל לעוד שנים רבות.

תעודות הצטיינות הוענקו גם לקצין ולקצינת מודיעין, אשר פעלו, כל אחד בתחומו, במסירות, בנחישות ובהצטיינות יתרה. קצין המודיעין המצטיין היה שותף לעשרות מבצעים ופעילויות אשר הניבו מידע ערכי וייעודי. קצינת המודיעין המצטיינת הובילה פרויקט, שתוצריו משרתים את כלל גופי הקהילה, תוך התמודדות עם עולם תוכן מקצועי, מאתגר ודינמי.

מצטיינת נוספת הינה קצינת איסוף, אשר יזמה והובילה מבצע אסטרטגי בליבת אתגרי המוסד. נאמר עליה כי היא ״פועלת מתוך שליחות לאומית, אחריות אישית, במקצועיות ובצניעות ומהווה בפועלה דוגמה ומודל לחיקוי״.

"המוסד ניכנס לשנתו השבעים ואני מוכרח לומר לכם, שכל שנה ושנה, אתם נעשים יותר צעירים, יותר נועזים, יותר מנוסים, ויותר חכמים", אמר נשיא המדינה למצטיינים והוסיף: "המוסד קנה לעצמו שם. שם עולם. שם שנתנו לו שונאיו, חרדת ואימת האויב. שם שנתנו לו מקביליו בעולם הביון. אבל גם שם שנתנו לו אוהביו, מעריציו, אנשיו ונשיו, ואנחנו אזרחי ישראל, שרוצים לומר תודה.

"תודה שבאה מעומק הלב ועם הרבה אהבה. על מה שעשיתם לא ניתן לספר. השבילים שהלכתם ואתם הולכים, היו ויוותרו בערפל. אתם עמוד הענן. ובכח השקט, וההפתעה, והחרישיות, אתם מוציאים את אויבינו משיווי המשקל". הנשיא הדגיש: "מכאן, מירושלים, אנחנו מזכירים, ידעו כל מבקשי רעתנו כי ידו של המוסד ארוכה".

"השנה הגיעו אנשי הסוד של המדינה לפסגה חדשה, פסגה שהדהימה את כולנו", התייחס הנשיא לחשיפת תיקי תוכנית הגרעין האיראני, "היה מי שתהה על פרסום ההישג ועמידה מאחוריו בפנים גלויות, אבל אי אפשר להתעלם מכך שבשנת 2018 כשמדינת ישראל חושפת בפני העולם שהיא שמה את ידה על התיקים הללו, העולם רואה אותנו כמעצמה מודיעינית.

''אני רוצה להודות לך ראש המוסד, על התעוזה וההובלה של הארגון המדהים הזה ועל הגבהים החדשים שאתה לוקח אותו. לפעמים יש גם כישלונות. האויב לא שוקט על השמרים. הוא גם נהיה מתוחכם יותר, אכזרי יותר, נועז יותר.

''אסור לעולם לזלזל באויב, אבל אסור גם להירתע מהחתירה המתמדת לניצחון והכרעה. מעל הכל האיכות האנושית, זהו מקור כוחנו, זה מקור כוחכם, זה הערך המוסף של כל מי שיוצא לשדה הקרב בשם המדינה. איננו מאבדים צלם אנוש, גם בגיא צלמוות, אנו פועלים תוך שמירה על ערכים ומוסר".

"העם בישראל לא מכיר אתכם בשם וגם לא בפנים", אמר הנשיא למצטיינות והמצטיינים: "הוא אינו יודע מה תרומתכם והוא לא יכול להביט בכם בעיניים מעריצות ברחוב. אבל דבר אחד חשוב שתדעו דווקא העלטה שבה תישארו, מצביעה על כך שההוקרה שאנחנו מעניקים לכם היום היא הוקרה של אמת. אין בה צל של זיוף. כולה אמתית וכולה שלכם''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באירוע "היינו היום בצפון, בשעה שמנטרלים שם את נשק המנהרות של החיזבאללה כפי שאנחנו עושים בשיטתיות גם מול חמאס והיום אנו מצפים שתהיה באו"ם החלטה הערב נגד החמאס. אני מקווה שיהיה לה רוב. אנו מצפים לא רק לגינוי החמאס אלא גם להחזרת שבויינו ונעדרנו. הם תמיד נמצאים לנגד עינינו, כפי שכל אחד ואחת שיוצא למשימה מטעם המדינה. הם יקרים לנו ואנחנו מחויבים להחזרתם לארצנו".

"לחיזבאללה יש שני כלים. כלי אחד הוא מנהרות ואנו שוללים אותו. הכלי השני הוא נשק הרקטות, הנשק הסטטיסטי, אבל הם רוצים נשק מדויק. זה משנה את מאזן הכוחות באופן קיצוני. לפי התוכנית של חיזבאללה הם היו אמורים להיות מצוידים היום באלפי טילים אבל ברגע זה יש להם עשרות בודדות. הסיבה שיש להם כמה עשרות בודדות היא בין השאר יושבת בחדר הזה. זה שילוב הכוחות של המוסד, צה"ל וכל מערך הביטחון שלנו. אנחנו שוללים מהם לא בצורה מוחלטת אבל בצורה מרשימה מאוד גם את הנשק הזה.

"בתור מי שמאשר אינספור פעולות שלכם, אני רוצה להגיד לכם כמה אני גאה ומאמין בכם וכמה עם ישראל גאה בכם. המוסד הוא מוסד פנטסטי ואתם פנטסטיים", הדגיש נתניהו.

ראש המוסד יוסי כהן אמר כי ״המוסד פועל כאיש אחד - ורק בשילוב כל יכולותיו הוא יכול להגיע להישגים הגדולים שלו, למבצעים מסעירי דימיון שרק מיעוטם נחשף לעיני הציבור. קו ההתחלה שלנו הוא מקצוענות, יסודיות, התמדה ומסירות. מכאן אפשר רק להגביר. לשמחתי, כל עובדי המוסד באמת טובים. אבל תמיד יש כאלה שהם טובים עוד יותר, שקו הבסיס שלהם הוא הצטיינות. כאלה הם האנשים שניצבים כאן היום. הטובים שבטובים. כאלה שהשקיעו מעל ומעבר, שרמת הביצועים שלהם גבוהה במיוחד, כאלה שלא מוותרים גם כשהמשימה קשה ומתסכלת, שמקפידים על הפרטים ורואים את החזון''.

"אדוני הנשיא, ראש הממשלה, גם הפעם במעמד המכובד והמרגש הזה אני מבטיח לכם שיש לכם על מי לסמוך ושנמשיך לשאת את חלקנו, להצטיין ולהוביל, במערכה הנמשכת למען ביטחון ישראל״.

"למוסד כח אדם מחויב, ערכי, בעל יושר אישי, הרואה בתפקידו במוסד דרך חיים ושליחות. המצטיינים והמצטיינות משקפים את מגוון היכולות והערכים של המוסד; לוחמים ואנשי המבצעים המיוחדים, מודיעין, טכנולוגיה מבצעית, מנהלה ומטה. כמו-כן, הם מייצגים את כלל עובדי המוסד, המשרתים לילות כימים, במסירות ונחישות תוך נכונות לסכן את חייהם וחירותם ולממש את יכולותיהם המקצועיות המגוונות. תעודות ההצטיינות שהוענקו, הן סימן וסמל לנחישותו של המוסד לעמוד באתגרים ההולכים ומתרבים, לפעול להישגים במגוון רחב של תחומים, שיוותרו לנצח בצללים", אמר כהן.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה