הלוחם שחיסל מחבל בידיים חשופות ימונה לסמח"ט גולני

מערכת ישראל היום אתר הגבורה, ישראל היום, 23 בינואר 2020
הלוחם שחיסל מחבל בידיים חשופות ימונה לסמח"ט גולני


סגן אלוף נתאי עוקשי הסתער בשנת 2007 על שני מחבלים סמוך לעזה • כשאזלה לו התחמושת הוא נצמד למחבל שרצה לפוצץ רימון - וגרם לו לספוג את הפיצוץסגן אלוף נתאי עוקשי ימונה לסגן מפקד חטיבת גולני. עוקשי היה פקד גדוד נצח יהודה, וקיבל בשנת 2007 צל"ש מאלוף פיקוד הדרום, לאחר שהשתלט בידיים חשופות על מחבל.
ב-21 ביולי 2007 זוהתה תנועה חשודה סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. כוח מגדוד "ברק" של חטיבת גולני בפיקוד מפקד הפלוגה, ניתאי עוקשי (שהיה בדרגת סרן בזמנו), הוקפץ לאזור האירוע, שם נתקל בשני מחבלים מטווח של מטרים בודדים. מפקד הפלוגה ומפקד המחלקה שנעו בראש הכוח, הסתערו לעבר אחד המחבלים, תוך מתן פקודות לכוח. 
לאחר מכן, זיהה מפקד הפלוגה מחבל שני בינו לבין חייליו. מפקד הפלוגה פקד על חייליו לשכב והסתער לעבר המחבל. תוך כדי ההסתערות, אזלו הכדורים בנשקו של ניתאי ובתושייה רבה, ותוך סיכון חייו, זינק לעבר המחבל בידיים חשופות. במהלך הסתערותו זיהה כי המחבל עומד לפוצץ רימון רסס ואחז במחבל באופן שהביא לכך שהמחבל ספג את מרבית הרסס של הרימון. לאחר פיצוץ הרימון, ועל אף פציעתו, המשיך לאחוז במחבל ולהיאבק בו עד אשר חיילי הכוח הסתערו על המחבל והרגו אותו. על מעשהו זה קיבל עוקשי את צל"ש אלוף פיקוד הדרום.
 
בעת מיניו למג"ד בחטיבת כפיר, דצמבר 2018  (צילום: דו"צ)
הלוחם שחיסל מחבל בידיים חשופות ימונה לסמח"ט גולני


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה