מכוונים לשירות משמעותי

מערכת אשקלונים אשקלונים, 1 בפברואר 2020
בניה ריין

בניה ריין


שני אירועים משמעותיים בתיכון 'אורט צור ברק' - פאנל של חיילים מכל החילות והרצאה של אמו של רב סרן בניה ז"לבתיכון המקצועי תיכון 'אורט צור ברק', השוכן בבסיס ג'וליס בסמוך לאשקלון נותנים בית חם לתלמידים שנפלטו ממסגרות אחרות. בית הספר בתיכון שבסיומו מקבלים תעודת בגרות חלקית יחד עם תעודת מקצוע, חרט על דגלו להפוך את תלמידיו ובוגריו לאזרחים טובים מועילים מלאי ערכים של נתינה ותרומה למדינה. לכן, אחד הערכים המשמעותיים ביותר הוא עידוד לשרות משמעותי בצה"ל. שרות כזה, על פי אנשי בית הספר, מהווה יחד עם התרומה למדינה ולביטחונה גם תרומה אישית משמעותית לחיילים, ומסייע להם להשתלב כאזרחים מועילים וערכיים בחברה הישראלית. ביום ראשון שעבר הגיע לבית הספר חגית ריין אמו של רב סרן בניה ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה.

בהרצאתה המרגשת, שלא השאירה עין יבשה באולם, סיפרה האם - שבנה אף קיבל את צל"ש אלוף פיקוד הצפון לאחר מותו שאירע בעת שכמפקד ניסה לחלץ פצועים -  שאין בה כל רגש של כעס או נקמה על מותו, היא דיברה על התרומה של בנה למדינה, ועל ההכרח להמשיך ולתרום ככל הניתן למדינת ישראל. התלמידים והצוות נפעמו מכוחותיה הנפשיים ומהעוצמה של חגית והמסר החשוב הדהר בראשם של התלמידים, גם ימים ארוכים לאחר ההרצאה. חמישה ימים לאחר מכן, בעוד מפגש שמכוון לשרות משמעותי בצה"ל, הגיעו חיילים מכל החילות לפאנל עם תלמידי כיתות יא'-יב'. בפאנל ענו החיילים על שאלות רבות של התלמידים, סייעו להם להבין את המתרחש בצה"ל, הפיגו את חששם לקראת הגיוס, ועודדו אותם באמצעות שיחות מוטיבציה לשרות משמעותי ככל שניתן. התלמידים עצמם גילו מעורבות גדולה, שאלו שאלות רבות והיו מרוצים מאוד מהמפגש עם החיילים שלדבריהם תרם להם רבות.

"מעבר לנושאים הלימודים החשובים, חשוב לנו לא פחות לעודד את התלמידים לתרומה למדינה" ,התייחס לפעילות מנהל בית הספר עופר יחיא".אחד היסודות החשובים לכך הוא כמובן שרות משמעותי בצה"ל. באמצעות ההרצאה המרגשת יחד עם המפגש עם החיילים, קיבלו התלמידים עוד כלים וערכים שיסייעו להם בעתיד".

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה