טקס הענקת עיטורים וציונים לשבח במשטרת ישראל 2020

דוברות המשטרה
טקס הענקת עיטורים וציונים לשבח במשטרת ישראל  2020


בטקס מרגש שהתקיים במשטרת ישראל, 14.12.2020 (כ"ח בכסלו תשפ"א), הוענקו עיטורים וציונים לשבח ל-32 שוטרים, שוטרות ואזרחים, על תפקודם וגבורתם ב-21 אירועים מבצעיים שונים שהיו בשנים האחרונות, שכללו סיכול פיגועים, מאבק בפשיעה החמורה והצלת חיי אדם. העיטורים והצל"שים הוענקו לשוטרים ולאזרחים שפעלו בנחישות, אומץ לב וחתרו למגע לעיתים עד כדי חירוף נפש.בצל נגיף הקורונה, טקס העיטורים והצל"שים של משטרת ישראל, נערך השנה במתכונת מצומצמת במכללה הלאומית לשוטרים, במעמד השר לבט"פ, מר אמיר אוחנה, ומ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ומקבלי העיטורים.

*במהלך הטקס הוענקו העיטורים הבאים:* 
🔹עיטור האומץ האזרחי הוענק ל-4 אזרחים בגין מעשה גבורה ותוך חירוף נפש, שיש בו גילוי אומץ לב בלתי רגיל. בין מקבלי העיטורים היו נציגי משפחותיהם של שלושה אזרחים שחירפו את נפשם עליהם המליץ השר אוחנה לקבלת העיטור: הרב אחיעד אטינגר ז"ל, מיכאל בן זקרי ז"ל ומוטי בן שבת ז"ל.

🔹עיטור המופת הוענק ל-6 שוטרים ול-2 אזרחים בגין מעשה שנעשה באומץ לב, הראוי לשמש מופת. 

🔹צל"ש מפכ"ל הוענק ל-20 שוטרים בגין מעשה מצוין או התנהגות מצוינת במהלך פעילות מבצעית תוך גילוי כושר מנהיגות ויוזמה. 

🔹 צל"ש מפכ"ל יחידתי הוענק לימ"מ – היחידה המשטרתית המיוחדת ללוחמה בטרור. צל"ש זה הוענק על הצטיינותה בפעילויות מבצעיות תוך הפגנת יוזמה, מקצועיות, נחישות, מסירות, אומץ לב ודבקות במטרה.
  
*השר לבטחון הפנים, מר אמיר אוחנה אמר:* 
"כל חיינו ועצם קיומנו בארץ הזו, הוא סיפור הממזג אנשי עוז, אומץ מופת וגבורה. מתוך סיפור זה משתרגים ועולים סיפוריהם הייחודיים, מלאי ההשראה, של מקבלי העיטורים היום. לכולם סיפור שונה, אך כל אחד מהם פעל במצב של סכנה מוחשית וקרובה: אל מול סכין שלופה, קנה רובה, מים סוערים, אש ועשן, פיגועים, תאונות ופגעי טבע. יש שעמדו על משמרתם. יש שהופתעו על ידי מחבל והתעשתו מיד בכוחות עליונים והשיבו מלחמה שערה. יש שנחלצו לעזרת אחרים, חברים או זרים, במפגן יוצא דופן של אומץ, אהבת אדם, אחווה וערבות הדדית. כולם הצילו חיים, לרוב תוך חירוף נפשם שלהם. עשרים וחמישה שוטרות ושוטרים, קצינים ולוחמים, זוכים לכבוד על עשיית מופת. קראתי את מעשיכם, והתמלאתי בגאווה. זהו כבוד עבורי, עבור מפקדיכם, ועבור אזרחי ישראל אותם כולנו משרתים.

לצד לובשי המדים, אנו מציינים את פעילותם ההירואית של שישה אזרחים. נהוג לקרוא לאזרחים המסייעים בידם של כוחות הביטחון "מכפילי כוח", אך למקרא פעילותם הנחושה, המהירה, מול פני הסכנה, אליה נקלעו ביד הגורל, נאמר, כי לא רק את כוחנו הם מכפילים, אלא גם ובעיקר מכפילים הם את הרוח הישראלית. אותה רוח ישראלית המתגלה בתפארתה ברגעי משבר, צרה ואסון. למרבה הכאב, לא כל מקבלי העיטורים האזרחיים נמצאים כאן עמנו. עיטורים וסמלים, כמילים, אין בכוחם לנחם. מה שאנו מבקשים לעשות כאן היום, הוא לקדש לא רק את מעשי ההקרבה של יקירכם, אלא את דרך חייהם וערכיהם. דרך לה הייתם שותפים וערכים שעיצבתם. במעמד זה אנו מבקשים לנצור את סיפורם בלבנו ולהנציחו באופן שיהווה דוגמה ומופת לחברה כולה.

המשותף לכל מקבלי העיטורים היום הוא אומץ לב, חתירה למגע, נחישות ונכונות ליטול סיכונים. תודה אישית לכל אחת ואחד מכם, למשפחות, למפקדים ותודה לאל שזיכנו בכם".

*מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר:*
״משטרת ישראל גאה היום להעניק עיטורים לטובי אנשיה, לצד עיטורים לאזרחים אשר פעלו באומץ למען הציבור. אלו הם גיבורי ישראל, אשר עשו מעל ומעבר לתפקידם תוך סיכון חיים ולעיתים במחיר החיים, בכל תחומי הפעילות המשטרתית. במורשת ישראל מעשיהם של יחידים היו מאז ומתמיד אות ומופת ולאורם התחנכו דורות רבים. הענקת העיטורים ממקדת אותנו בעוצמותיו של השוטר הבודד, ביכולתו לתת ביטוי מעשי לערכי המשטרה, בהגנה על חיי אדם, הביטחון ושלטון החוק, תוך חירוף נפש וסיכון עצמי הראויים לשמש דוגמא ומופת".

בהמשך דבריו הוסיף מ"מ המפכ"ל: ״פני מקבלי העיטורים כפניה של החברה הישראלית. הם מייצגים את החברה על כל גווניה ומסמלים את השאיפה של כולנו לפעול למען אחדותה, חיזוקה וביצורה. העיטורים מבטאים את הוקרתנו למקבליהם, על כך שהפגינו מסירות, אחריות, חתירה למגע, אומץ ויוזמה, בתנאים קשים ובנסיבות מורכבות. מקבלי העיטורים הם נציגיהם של אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים וביניהם ישנם אזרחים אשר קיפחו את חייהם בפעילותם. משטרת ישראל מרכינה ראש לזכרם ונוצרת לעד את פועלם ומורשתם״.

בסיום דבריו, פנה מ"מ המפכ"ל למקבלי העיטורים ואמר: ״מעשיכם מהווים דוגמא ומופת לכל שוטרי משטרת ישראל ולעם כולו. בשמי ובשם המפקדים, השוטרים והלוחמים אני מוקיר אתכם ומצדיע לכם״.
----


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה