טקס הענקת ״אות הערכה מבצעי״ התקיים בתאריך 21 בדצמבר 2020, בראשות הרמטכ"ל

דובר צה"ל
טקס הענקת ״אות הערכה מבצעי״ התקיים בתאריך 21 בדצמבר 2020,  בראשות הרמטכ"ל


ראוי להדגיש כי אות הערכה מטעם הרמטכ"ל קיים כבר שנים לא מעטות. החידוש השנה הוא בהחלטה על טקס שנתי למקבלי האות לעומת חלוקה אקראית במהלך השנה של האות למי שנמצא ראוי לו .״אות הערכה מבצעי״ הינו אות שמוענק על ידי הרמטכ״ל כביטוי סמלי של הוקרה על מעשה בעל חשיבות עליונה לחיזוקו של צה"ל, אשר מקדם באופן ניכר את ביטחון המדינה.
 
לראשונה, החליט הרמטכ״ל להעניק אות זה בטקס חגיגי שיתקיים מעתה בכל שנה. בחירת היחידות נעשתה על ידי ועדה, בה היו נציגים מהגופים השונים, ואליה הוגשו מעל ל-50 מועמדויות.

"לאחרונה אנו שומעים על התגברות האיומים של איראן נגד מדינת ישראל", הצהיר הרמטכ"ל, רא"ל כוכבי, "אם איראן ושותפיה, חברי הציר הרדיקלי, במעגל המדינות הראשון או השני, יבצעו פעולה נגד מדינת ישראל - הם יגלו שהם חברים בשותפות יקרה ביותר. צה״ל יתקוף בעוצמה כל מי שיהיה שותף, חלקי או מלא, מקרוב או מרחוק, לפעולה נגד מדינת ישראל או נגד יעדים של מדינת ישראל. אני אומר את הדברים בפשטות ומתאר לאויבינו את המצב לאשורו - מדרגות התגובה וכלל התכניות הוכנו ותורגלו".

הוא המשיך: "עלינו לראות בניצחון ערך, עלינו לראות בו מצפן המכוון אותנו כל העת ובכל נושא - בפעילות המבצעית ובאימונים, בשגרה ובחירום, בעורף ובחזית. ערך הניצחון איננו מונח ששייך למלחמות בלבד. הוא חלק מהותי מזהות החייל ומפעולת יחידה יום-יום. כל חייל הניצב נוכח פני אויב, בשגרה או במלחמה, חייב לפעול בחדות, לחתור למגע, ולסכל כל איום. ההנחיות והוראות הפתיחה באש פשוטות ובהירות: כך נהגו חיילי צה"ל, ומפקדיו לאורך כל השנה באירועים רבים, כך הם סיכלו טרור ואויב, וכך אנו דורשים בכל האירועים בלי יוצא מן הכלל".הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה