זה האיש שהציל בגופו 62 ישראלים ממחבל

שרונה מזליאן
אריאל אלמוג 2021

אריאל אלמוג 2021


דוברת בנק הפועלים, שרונה מזליאן, שיתפה בחשבון הטוויטר שלה מפגש עם רס"ן אריאל אלמוג שניטרל מחבל לפני 20 שנים.אחת הסיבות שאני כל כך אוהבת לצאת למילואים היא שלפעמים אני זוכה להכיר אנשים חדשים ומרתקים.

אבל הפעם לא דמיינתי שאפגוש את האיש הזה, שהציל בגופו 62 ישראלים באוטובוס ממחבל מתאבד עם חגורת נפץ כשהסתער עליו ונטרל אותו בגופו וקיבל על זה תעודת הערכה.

ביום חמישי ה-9 באוגוסט 2001, רס״ן אריאל אלמוג היה בדרכו לג׳נין בכביש 90 ברכבו הצבאי. בשל ההנחיות דאז, נסע עם שכפ״ץ וקסדה. הוא נעצר לפני אוטובוס עמוס נוסעים והבחין בחייל עם מעיל שחור שהוציא מתא המטען תיק גדול וביקש לעלות לאוטובוס.

המעיל בשיא אוגוסט בבקעת הירדן מעלה אצל אריאל חשד והוא יוצא מהרכב וקורא לחייל לעצור. ״החייל״ מתעלם. אריאל ממשיך לקרוא לו ומשלא השיב, דרך את אקדחו וזינק לאוטובוס. הוא תופס את החייל ושולף אותו בכוח מהאוטובוס ומשכיב אותו על הרצפה.

כשגופו של אריאל מעל ״החייל״, הוא מרגיש בשכבה קשה: חגורת נפץ!!. משלא השיב לו בעברית, החל לנסות לדובב אותו בערבית, ובינתיים אריאל מבחין בשרשרת הדיסקית של ה״חייל״ שנפלה לאחור כשנשכב ובמקום דיסקית היה: שלט. הוא מבין שהשלט נועד להפעיל את המטען.

בינתיים אריאל הצליח לחלץ מהמחבל הודאה שהוא הגיע למקום מחיזמה בטרקטור אדום. אריאל מוסר את המידע בצעקות לחיילים שנמצאים מסביב. המחבל משתחרר באחת הידיים ומנסה להגיע לשלט ואריאל מצליח לנטרל אותו סופית.

אריאל השתחרר מצה״ל בשנת 2012. בהמשך פיתח והקים מפעל לייצור מערכות סינון אב"כ למרחבים מוגנים, ועסקים נוספים בתחום התיירות ובתי אבות. כיום הוא סגן ראש עיריית נס ציונה ויו״ר ׳גדולים במדים׳ בעמותת ׳יד לילד המיוחד׳.

בשנת 2005 יזם את התוכנית הזו שמשלבת צעירים בעלי צרכים מיוחדים בצה״ל כמתנדבים. בנוסף, הקים הוסטלים לבעלי צרכים מיוחדים בנס ציונה ולוד וזכה ב'פרס נשיא המדינה' כאות המתנדב, בשנת 2017. אגב, אריאל הוא גם אביו של אילון אלמוג ממכבי תל אביב.
מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה