גיבור ישראל: שאול ורדי, בעל עיטור הגבורה ממלחמת ששת הימים, נפטר

משה כהן אתר הגבורה, מעריב, 30 בדצמבר 2021
גיבור ישראל: שאול ורדי, בעל עיטור הגבורה ממלחמת ששת הימים, נפטר


רדי קיבל ביחד עם גדי רפן את עיטור הגבורה, והשניים היו האחרונים שקיבלו את העיטור הגבוה ביותר בצה"ל במלחמת ששת הימים ונותרו בחיים. בנו ספד: "מלח הארץ"שאול ורדי (78) מקיבוץ נען, שקיבל את עיטור הגבורה לאחר מלחמת ששת הימים, הלך לעולמו. ורדי ז"ל קיבל ביחד עם גדי רפן את עיטור הגבורה, והשניים היו האחרונים שקיבלו את העיטור הגבוה ביותר בצה"ל במלחמת ששת הימים ונותרו בחיים. עיטור הגבורה הוענק בסך הכל ל-40 לוחמים ומאז מלחמת יום כיפור הוא לא הוענק.

ב-9 ביוני 1967, בעת קרב ההבקעה ברמת הגולן, שירת סמל שאול ורדי כמפקד טנק בגדוד שריון. בעת הלחימה הוא נפצע בפניו ואיבד את כושר ראייתו, אך לא נטש את הטנק. כעבור זמן מה חזר אליו, חלקית, כושר הראייה והוא הצטרף להסתערות על קלעה. בשלבים האחרונים של הקרב נפגע הטנק שלו פעם נוספת, נדלק והצוות נפצע.

למרות היותו פצוע בעצמו, הוא חילץ את צוותו והעבירו למחסה. לאחר מכן טיהר בראש קבוצת שריונאים שהטנקים שלהם נפגעו, קבוצת בתים, שמתוכם לחמו חיילים סורים. ורדי פונה לבית החולים רק לאחר שכוחות אחרים של החטיבה הגיעו את היעד שנכבד. על מעשה זה הוענק לו עיטור הגבורה באפריל 1973 על ידי שר הביטחון משה דיין.


"אבא היה איש אדמה, מלח הארץ, אוהב אדם ומאמין בשלום כדרך ארץ", כתב בנו של שאול, רן.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה