עיריית נשר תעניק תואר יקיר העיר ותממן לימודי תואר ראשון ללוחם מג"ב שנטרל מחבל עם חגורת נפץ

חדשות נשר אתר הגבורה, חדשות חיפה והקריות, 29 ביוני 2022
עדן אלמליח

עדן אלמליח


עיריית נשר תעניק תואר יקיר העיר ותממן לימודי תואר ראשון ללוחם מג"ב עדן אלמליח שנטרל מחבל עם חגורת נפץביום ה- 30.05.13 , במחסום “תפוח”, שהיה הומה פעילות באותה עת, הבחינו מפקד המחסום, סמ”ר סער מעטי, תושב נשר, והשוטר, סמ”ש עדן אלמליח, בדמות שנעה רגלית לעבר המחסום, ועוררה את חשדם בהתנהלותה.

שני השוטרים עיכבו את החשוד, ובמהלך חיפוש שביצעו על גופו, התברר כי הלה נושא עליו חגורת נפץ, ובה תריסר מטעני צינור ומנגנון הפעלה מוכן לשימוש. השוטרים פעלו בקור רוח, ובמקביל לנטרול המחבל, הרחיקו את האוכלוסיה הסובבת, הזעיקו חבלנים וניהלו את האירוע עד להגעת הפיקוד הבכיר. צל”ש המפכ”ל מוענק לסמ”ר סער מעטי ולסמ”ש עדן אלמליח על הצטיינות בפעילות מבצעת תוך הפגנת מקצועיות, נחישות וקור רוח.

"זה נראה לי מוזר שבשיא החום הכבד שהיה באותו היום, שפלסטינאי לובש סוודר ארוך כזה ועוד הולך ברגל מכיוון חווארה שבשכם במעבר שמיועד לכלי הרכב. הוא הסתכל לכיוון שלי ושל המפקד שלי, סער מעטי, כשהוא מדבר בטלפון סלולרי שהיה ביד וזה הדליק לי נורה אדומה", אלמליח משחזר את מאורעות אותו הבוקר לאתר מאקו. "הפניתי את תשומת ליבו של סער להתנהלות של האזרח. באותם רגעים אתה פועל על אוטומט, מתוך אינסטינקט אין לך הרבה זמן לחשוב. הוא היה במרחק של איזה 40-50 מטר מאתנו".

 "עדן דיבר אליי בקול שונה ממה שהוא מדבר איתי ביום רגיל. כזה שקט, הייתה דרמטיות בקול שלו והבנתי שמשהו לא שגרתי קורה. הסתכלתי לעבר האזרח והתחלתי לצעוק לו בעברית ובערבית ולנופף לו בידיים כדי שיעצור את ההליכה שלו ולא יתקרב למעבר. במקביל תפסנו מחסה מאחורי קיר בטון, כי הייתה לי תחושה שמדובר במחבל מתאבד והיה חשש שאולי הוא ינסה להתפוצץ לעברנו. דרכנו את הרובים לעבר הכיוון שלו, ביצענו נוהל מעצר חשוד כדי להבהיר לו שיעצור ולא ימשיך הלאה. הוא נעצר ואז כשאני במרחק של 30 מטר ממנו בנפנופי ידיים ביקשתי ממנו שיוריד את הסוודר מהגוף שלו. כל הלוחמים היו דרוכים. במקביל הזעקתי את קצין המבצעים של הגדוד ושאר המפקדים. ראינו על הגוף שלו חגורה וקופסא שחורה. הזעקנו חבלן למקום. אחר כך הבנו שמנענו אסון כבד מאוד וזה גרם לי ולכל הלוחמים סיפוק גדול שהצלחנו במשימה לשמור על בטחון אזרחי מדינת ישראל והתושבים בשומרון".

"בשנת 2014 בעודי מכהן כחבר אופוזיציה פורסמה ידיעה על סמ"ר ס' או בשמו המלא – שחר בדישי מעטי שהיה אז לוחם במג"ב וסיכל פיגוע של מחבל עם מטען נפץ על גופו", מספר ראש העיר נשר רועי לוי לאתר חדשות חיפה והקריות, "שחר, תושב נשר, שסיכן את חייו ומנע פיגוע גדול, זכה לצל"ש המפכ"ל על הצטיינות בפעילות מבצעית תוך הפגנת מקצועיות, נחישות וקור רוח".

"מיד לאחר סיכול הפיגוע העלנו אני וחבריי מהאופוזיציה, הצעה לסדר להעניק תואר יקיר העיר לשחר ומימון מלא של לימודי תואר ראשון".

"בשבוע שעבר שחר הודיע לנו כי ברצונו להתחיל ללמוד", ממשיך לוי, "באופן מיידי דאגתי שוועדת המלגות, בהובלת חברת מועצת העיר פרח אסטרוגנו, תתכנס על מנת לדון בנושא. אני שמח לבשר כי הוועדה החליטה לאשר לשחר – מימון מלא של לימודי התואר".

עדן מקבל מילגה מראש העירעיריית נשר תעניק תואר יקיר העיר ותממן לימודי תואר ראשון ללוחם מג"ב שנטרל מחבל עם חגורת נפץ

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה