מונו חברי ועדת הסל: לראשונה, בראש הוועדה אישה - פרופ' דינה בן יהודה

אדיר ינקו אתר הגבורה, YNET, 15 בספטמבר 2022
דינה בן יהודה 2022, צילום: קרן דניאלי

דינה בן יהודה 2022, צילום: קרן דניאלי


שרי הבריאות והאוצר מינו את חברי ועדת סל התרופות לשנת 2023. בדומה לשנה שעברה, לא יירשם גידול בתקציב ועדת הסל והוא יעמוד על 550 מיליון שקלים לטובת הכנסת תרופות וטכנולוגיות רפואיות חדשותמשרד הבריאות פרסם הבוקר (ה') את רשימת חברי ועדת סל התרופות לשנת 2023 ולראשונה תעמוד בראשותה אישה: פרופ' דינה בן יהודה, דיקן בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית ומנהלת אגף המטולוגיה בהדסה. השנה, בדומה לשנה שעברה, לא יירשם גידול בתקציב ועדת הסל והוא יעמוד על 550 מיליון שקלים לטובת הכנסת תרופות וטכנולוגיות רפואיות חדשות.

פרופ' בן יהודה עוסקת במחקרים בנושא טיפול בתאים ממאירים באמצעות ננו-חלקיקים של חלבון מעכב תמותה. בשנת 2017 מונתה לדיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. בין תפקידיה הציבוריים כיהנה כיו"ר הוועדה הציבורית המייעצת לקידום תרומת איברים מן המת בישראל והיא משמשת כיושבת ראש האיגוד להמטולוגיה ועירויי דם. היא גם היתה ממקימי הקבוצה הישראלית למיאלומה ושימשה יו"ר הקבוצה.
בין החברים החדשים השנה גם השופטת לשעבר הילה גרסטל, שהייתה אחת המועמדות הבולטות לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. גם השנה תשמש כמרכזת פעילות הוועדה ד"ר אסנת לוקסנבורג, ראש חטיבת טכנולוגיות רפואיות, חדשנות, מידע ומחקר במשרד הבריאות. בניגוד לדרישת עמותות החולים – לא ישתתף נציג מטעמם בוועדה השנה.

מקור הכתבה
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה