"הנצחתו תעודד את הנוער להתגייס": מחווה מרגשת בפתח תקווה לזכרו של עמנואל מורנו ז"ל

ירון דותן אתר הגוברה, ישראל היום, 11 במארס 2023
עמנואל מורנו

עמנואל מורנו


פארק חדש שהוקם בעיר ייקרא על שם הסא"ל הנודע שנפל במלחמת לבנון השנייה • הוא יכלול מדשאה רחבה, עצים ותיקים וחדשים, ספסלים שבקרוב יותקנו, לצד חיבור לגן יונתן הסמוך ולמתחם התרבות • ראש העיר, רמי גרינברג: "גם אם רוב פעילותו טרם הותרה לפרסום, אין ספק שמורשתו תהווה עידוד משמעותי לקראת גיוס הנוער לצבא"עיריית פתח תקווה תנציח את סגן אלוף עמנואל מורנו ז"ל בקריאת פארק על שמו. מורנו, לוחם סיירת מטכ"ל, נפל במלחמת לבנון השניה. עד היום תמונתו אסורה לפרסום בשל הפעילות החשאית שביצע. מדובר בפארק ברחוב ארלוזרוב בעיר, שיפתח לציבור הרחב בחודשים הקרובים.

ראש העיר רמי גרינברג, החליט לקרוא לפארק החדש שהוקם ברחוב ארלוזרוב על שמו של עמנואל מורנו ז"ל, במסגרת פעילות עיריית פתח תקווה לעידוד בני הנוער לשירות משמעותי. 

"הנצחתו תעודד את הנוער להתגייס": מחווה מרגשת בפתח תקווה לזכרו של עמנואל מורנו ז"ל
הפארק שייפתח על שמו של עמנואל מורנו ז"ל, פתח תקווה, צילום: עיריית פתח תקווה

הפארק הוקם בסמוך לחדר האוכל הישן של גבעת השלושה. הוא יפתח בחודשים הקרובים לטובת פנאי ובילוי, עם מדשאה רחבה, עצים ותיקים וחדשים, ספסלים שבקרוב יותקנו, לצד חיבור לגן יונתן הסמוך ולמתחם התרבות בצידו השני של הכביש שכולל את פארק יד לבנים, המוזאון לאומנות, מוזאון ראשונים, בית יד לבנים, תיאטרון הדופן, גן החי ומוזאון האדם והסביבה.


ראש העיר רמי גרינברג, אמר: "במסגרת כלל היוזמות שאנחנו מקדמים לטובת עידוד בני הנוער לשירות משמעותי בצה"ל, החלטתי לקדם את הנצחת סא"ל עמנואל מורנו ז"ל. גם אם מטבע הדברים רוב פעילותו של מורנו טרם הותרה לפרסום, אין ספק שמורשתו תהווה עידוד משמעותי לנערי ונערות פתח תקוה לקראת גיוסם לצבא. לכבוד הוא לנו יהיה להנציח את סא"ל מורנו בעיר ובכך להמשיך בפעילות החשובה למען הדור הצעיר בפתח תקווה".

מורנו נפל בסופה של מלחמת לבנון השנייה כאשר הוביל כמאה לוחמים למבצע חשאי בעורף האויב. יעדי המשימה הושגו במלואם, אך במהלך הפעולה נתקלו הלוחמים באש המחבלים, ומורנו נהרג. הוא היה הלוחם הבכיר ביותר בצה"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה, בן 35 בנפלו. לאחר נפילתו הוענק לו צל"ש על פועלו רב השנים למען ביטחון מדינת ישראל, ועל השתתפותו בפעילויות מבצעיות במלחמת לבנון השנייה.

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה