קצין הגששים פאוז חוסיין נפצע קשה בקרב בחולית: "הכדורים שרקו מכל עבר, הבנתי שאנחנו לא מול 3 מחבלים"

אילנה קוריאל YNET, 21 באוקטובר 2023
פאוז חוסיין

פאוז חוסיין


רב-סרן פאוז חוסיין, קצין גששים מחטיבת פארן, נפצע קשה בשעות הראשונות של המלחמה. "המח"ט אמר אל תדאג, אני אחלץ אותך", הוא משחזר. "המחבלים לא מבדילים בין יהודי לערבי. הם רוצים להרוג כל ישראלי. העדפתי להרוג את עצמי מאשר להיחטף. היו עשרות מחבלים וכבר תכננתי איך אני עושה את זה"רב-סרן פאוז חוסיין, קצין גששים מחטיבת פארן ותושב היישוב עילבון, נפצע בהיתקלות עם מחבלים בקיבוץ חולית ביום הראשון של המלחמה. "העדפתי להרוג את עצמי מאשר שיחטפו אותי. היו עשרות מחבלים וכבר תכננתי איך אני עושה את זה", הוא סיפר.

חוסיין היה מעורב בחיסול המחבל בפיגוע הקטלני בגבול מצרים בחודש יוני האחרון שבו שוטר מצרי הרג שלושה חיילים. יחד עם מפקד החטיבה, הוא חיסל את המחבל. לאחר מכן רבש"ץ היישוב עזוז חילץ אותם, יחד עם החייל אוהד דהן שנהרג מירי. כעת הוא נמצא בשיקום אחרי שנפצע באורח קשה בשעות הראשונות של המלחמה.

בבוקר 7 באוקטובר הזעיק מח"ט פארן, אלוף-משנה שמר רביב, את חוסיין לגזרה. "הוא אמר שהחטיבה הדרומית בהיתקלויות, 'יש הרבה הרוגים, תבוא לעזור'. ב-9:10 הגעתי עם החפ"ק לציר פילדלפי לכיוון מעבר כרם שלום. ראינו את מחנה אמיתי שנפגע, מלא בעשרות מחבלים. מפקד סיירת נח"ל הרוג", הוא סיפר.

"לאחר מכן אנחנו נעים לכביש 232, לכיוון כרם שלום. הגיעה חוליה של שלושה מחבלים על אופנוע אבל חיסלנו אותם במקום", הוא הוסיף. "לאחר מכן קיבלנו דיווח על עשרה מחבלים בקיבוץ חולית. מח"ט פארן עלה מולי בג'יפ. הגענו לשם, הטנק עלה על השער. במקום היה מחבל עם אר.פי.ג'י ועוד מחבלים בתוך הפרדסים. היו שם המון פרדסים. ירדתי מהג'יפ והתחלתי לנהל קרב. אחד מאנשי צוות פלד נהרג (לירן אלמוסנינו ז"ל – א"ק)".

"האמת היא שהתחלתי לחשוב איך לעשות את זה", הוא המשיך, "העדפתי להרוג את עצמי מאשר שיחטפו אותי. כבר תכננתי לעשות את זה, כי עברו 20 דקות והכדורים שרקו מכל עבר, ימינה ושמאלה ופגעו לי באפוד הקרמי. הבנתי שאנחנו לא מתמודדים מול שניים שלושה מחבלים, כמו שאנחנו רגילים ומאומנים. מדובר היה בעשרות. הכוחות שלנו משכו אותי ליד בית וחבשו את הרגל שנפגעה כדי לעצור את הדימום. ואז חילצו אותי בג'יפ ממוגן לש"ג, נתנו לי מורפיום והתעוררתי בסורוקה".

לדבריו, "המחבלים לא מבדילים בין יהודי לערבי. הם רוצים להרוג כל ישראלי, לא משנה מי הוא. המון בדואים נהרגו. אני נפצעתי קשה. ולא עניין אותם כלום. כל חייל או אזרח במדינת ישראל הוא מטרה. כולנו ישראלים וכולנו תחת הדגל ושייכים למדינה אחת. חייבים להיות זה לצד זה. הטיל שיצא לא מעניין אותו אם הוא ייפול ברהט, רעים או שדרות. את הארגון הרצחני חמאס מעניין להרוג כמה שיותר אזרחים וחיילים ישראלים".

מקור הכתבה

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה