עומרי מיכאלי – אנדרטה מוזיקלית

יובל אראל מגזין מוזיקה ותרבות, 26 בפברואר 2024
עומרי מיכאל 2024

עומרי מיכאל 2024


מספר שירים, סינגלים וקליפים המבקשים להעביר למאזינים.ות את רוח התקופה, לא קל, האווירה, וגם היכולת להעביר את המסרים הללו במילים ומנגינה, דברים שיצאו מליבות היוצרים, בחרתי ללכת דווקא לכיוונים הפחות מוכרים, מבצעים, יוצרים ומפיקים כדי לחפש את הרגש שבלב. הטו אוזן בתקווה לימים טובים.עומרי מיכאלי – אנדרטה מוזיקלית

רס"ב (מי"ל) עומרי מיכאלי לא היה חייב לרוץ לקרב בכפר עזה בבוקר ה-7 באוקטובר. כלוחם דובדבן הוא כבר נפצע קשה ב"צוק איתן" (וקיבל צל"ש רמטכ"ל), ונפצע שוב בפעולה בג'נין חודשים לפני המלחמה. אבל לכל מי שהכיר את מיכאלי היה ברור שאם יש קרב, הוא יהיה שם ויהיה הראשון להסתער.

גם סרן (מי"ל) אייל אלמוג, לא היה חייב לנסוע ברכבו לקיבוץ רעים ולהצטרף לצוות שלו שנלחם שם.

אייל ועומרי היו לא רק חברי נפש אלא גם שותפים עיסקיים בחברת הסייבר שלהם. לא רבים הכירו את חברות הנפש הזאת בין שני הלוחמים, גם לא בני משפחתם.

לכן הייתה תדהמה כשאייל נכנס לבית הוריו של עומרי, רינה ומיקי, ביום שעומרי נהרג. ראשית, עומרי ואייל היו דומים פיזית ובמבט ראשון נראה היה למשפחת מיכאלי שעומרי עומד בפתח הדלת. שנית, אייל סיפר להוריו ההמומים של עומרי, מסכת של סיפורים על עומרי איש העסקים וחבר הנפש שלא הכירו. במשך שבועות רבים התקשה אייל להתאושש ממותו של עומרי. כל מקום שביקר בו בארץ ובחו"ל הזכיר לו את עומרי.

אייל הפך לבן בית במשפחתו של עומרי, והם אימצו אותו כבן. עבותות של אהבה נקשרו גם בין משפחת מיכאלי למשפחת אלמוג.

אביו של אייל, גל אלמוג, כתב מילים לשיר על עומרי שנכתב כאילו מפיו של אייל. את הלחן כתב אלון נדל והוא גם ניגן ועיבד אותו יחד עם ארד סופר. שר אותו גידי יובל.
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה