צל"ש לקצין שהסתער ללא נשק על מחבל בעזה

חנן גרינברג YNET
צל"ש לקצין שהסתער ללא נשק על מחבל בעזה


סרן ניתאי עוקשי מחטיבת גולני הוקפץ עם חייליו אל מעבר לגדר המערכת לאחר שזוהתה תנועה חשודה. הוא זיהה מחבל שנמצא סמוך לחייליו והסתער עליו בידיים חשופות. המחבל פוצץ רימון, אך ספג את רוב הרסס. מדובר בצל"ש הראשון שמוענק על פעולה בעזה מאז ההתנתקותצל"ש ראשון ברצועת עזה מאז תוכנית ההתנתקות ויציאת הכוחות מהרצועה: אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, יעניק בשבוע הבא צל"ש לסרן ניתאי עוקשי, מ"פ מגדוד 12 של גולני, על פעילותו באירוע שהתרחש ביולי ליד גדר המערכת, בצפון הרצועה.

 מדובר באירוע שבמהלכו זוהתה תנועה חשודה בסמוך לגדר. כוח מהגדוד, בפיקודו של סרן עוקשי, הוקפץ למקום וזיהה שני מחבלים חמושים בטווח של מטרים בודדים. עוקשי וקצין נוסף הסתערו לעבר המחבלים תוך מתן פקודות לכוח. בשלב מסוים זיהה עוקשי מחבל שנמצא סמוך לחייליו. הוא פקד על החיילים לשכב והסתער לעבר המחבל, אך גילה שהכדורים בנשקו אזלו. הוא ניגש למחבל בידיים חשופות, תוך סיכון חייו. המחבל ניסה לפוצץ רימון רסס, אך עוקשי הצליח לגרום לכך שהרימון התפוצץ באופן כזה שהמחבל יספוג את מרבית הרסס.

לאחר פיצוץ הרימון ועל אף פציעתו, המשיך עוקשי לאחוז במחבל בידיו, עד שחייליו הסתערו והרגו את המחבל. אוקשי יקבל את הצל"ש על אומץ הלב שהפגין באירועעל תושייתו, נחישותו, המנהיגות והיוזמה האישית שהביאה, במאמץ משותף עם החיילים, לסיכול פיגוע שתוכנן להתבצע בשטח ישראל. 

בצה"ל אומרים כי פעילותו של עוקשי ממחישה את הנעשה ברצועת עזה בחודשים האחרונים, בשעה שהחיילים מעורבים בעשרות אירועים ובמגע פנים אל פנים מול מחבלים


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה