צל"ש יחידתי, יחידה 504

צל"ש האלוף
צל"ש יחידתי, יחידה 504


הנני לציין לשבח את יחידה 504 להלן תיאור המעשה: בשנים אלו הופקדה היחידה על משימת סיכול הטרור ושיבוש התבססות גורמי הטרור בזירה הצפונית. בנחישות, תוך זיהוי ההזדמנות המודיעינית והמבצעית, איסוף מידע בעל משמעות טקטית ... ביססה היחידה יכולת משמעותית ודומיננטית והביאה להישגים יוצאי דופן בזירת הפעולה. בעשייה זו הפגינה היחידה יוזמה, חדשנות וחתירה למגע תוך קידום ויצירת שיתופי פעולה עם גופים רבים בצה"ל ומחוצה לו אשר תרמו לעליונות צה"ל ולביטחון מדינת ישראל. על עשייה זו מוענק ליחידה צל"ש ראש אמ"ן. תמיר היימן, אלוף ראש אגף המודיעין ה' בניסן תשע"ט 10 באפריל 2019"תכלית השינוי - ניצול ההזדמנויות מתוך האתגרים ושינוי במשימה - מעבר מתיאור המציאות להשפעה על המציאות", הצהיר ראש אמ"ן, "בהתאם לסדר העדיפויות הביטחוני של מדינת ישראל. זהו לא דבר מובן מאליו שקשר מודיעיני-יומינטי חשאי יהפוך לפעולה מבצעית מוצלחת המשולבת בביטחון השוטף. לשם כך נדרשת חשיבה יצירתית, והשקעה - בתכנון ובביצוע. אני סמוך ובטוח שתמשיכו להצליח גם אל מול האתגרים איתם אתם מתמודדים בימים אלה".

"לדעת מאין אנו באים - מה היתרונות היחסיים שלנו, מה הבסיס המקצועי שהתפתח ביחידה בעשרות השנים מאז הקמתה ומה הן החוזקות היומינטיות שנבנו כאן דור ודור" אמר מפקד 504, אל"ם ר', והוסיף: "לדעת לאן אנו הולכים - אחרי שידענו את עברינו, לזהות את ההזדמנויות שמביא לנו ההווה וגם העתיד - מה היא הפרשנות הנכונה ליומינט בעת הנוכחית ומה השתנה במציאות סביבנו שמחייב אותנו להשתנות בהתאם".

"לא פחות חשוב", הסביר מפקד היחידה, "לדעת בפני מי אנחנו נותנים דין וחשבון - להיות רלוונטיים, לפעול בהקשר, להבין את הצורך המערכתי, בין אם הוא אמ"ני ובין אם הוא צה"לי ולזכור תמיד שאם אנחנו לא חלק מהקשר רחב יותר, אנחנו כנראה לא אפקטיביים. אנצל את ההזדמנות הייחודית על במה זו ואבקש להודות לכל שותפינו לאורך השנים".

כיחידה עלינו לשמר את השיעור החשוב שלמדנו על ערך השותפות ולהמשיך וליישמו בכל גזרה ותחום עיסוק יחידתי", קבע אל"ם ר', "לצד תחושת הסיפוק על קבלת ציון לשבח מראש אגף המודיעין, ברור לי ולשאר המפקדים ביחידה הציווי אשר מקופל בצל"ש זה - המשך עשייה מודיעינית איכותית, יצירתית ותחבולנית בסטנדרט הגבוה ביותר בכדי לתמוך ולאפשר לצה"ל ואמ"ן לעמוד במשימותיו".

מתוך אתר צה"ל


צל"ש יחידתי, יחידה 504


צל"ש יחידתי, יחידה 504

וידאו מהטקס (צילום: דו"צ)הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה