סמל בועז שמואל ז"ל

ידיעות אחרונות
בועז שמואל

בועז שמואל


סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סמל בועז שמואל ז"ל שימש כחובש בגדוד גולני במהלך מלחמת שלום הגליל. במהלך הקרבות חילץ משדה מוקשים קצין פצוע קשה, למעלה משעה נשא אותו על על כתפיו. טיפולו הראשוני והמסור של בועז הציל לדעת הרופאים, את חיוו של הקצין - סגן רוני כהן. בקרבות ליד מחנות הפליטים היו ידיו עמוסות עבודה. הפלוגה נפגעה אנושות מאש ארטלרית. בועז הספיק לטפל במספר פצועים כשלפתע נשמעה זעקה נוספת "פצוע". הוא מיהר אל המקום, היה זה קשר הפלוגה שנפגע. בועז רכן אליו ובאותו הרגע נפל פגז נוסף. גופו של בועז שספג את הרסיסים, הציל את חייו של הקשר הפצוע. במעשיו אלה, גילה אומץ לב, קור רוח ודבקות במשימה ועל כך הוענק לו צל"ש מפקד האוגדה. תא"ל עמוס ירון מפקד האוגדה ניסן תשמ"ג אפריל 1983מתוך אתר יזכור
במלחמת שלום הגליל היה בועז עם הכוח, שפרץ את מערכי האויב בלבנון. הוא התקדם במסלול הלחימה, שהובילו עד מבואות ביירות. במלחמה הוכיח בועז את אומץ ליבו ואת נכונותו להקרבה עצמית למען הצלת חיי חיילים, שנפגעו בקרבות. הוא הלך למלחמה מתוך אמונה עמוקה בצדקתה. עם זאת, כחובש קרבי, הוא תהה הרבה על המחיר שהמלחמה תובעת בחיי אדם. חבריו סיפרו עליו, כיצד נשא על כתפיו שעה ארוכה חייל פצוע, תחת אש ארטילרית.
ביום ט"ו באב תשמ"ב (4.8.1982) נקלעה יחידתו לאש ארטילרית כבדה של האויב. אחד החיילים נפצע, ובועז רץ לחלצו משדה-האש. פגז של האויב פגע גם בו, והרגו.
מפקד יחידתו כתב למשפחתו: "אם ישנו ביטוי נאצל לאהבת המולדת, לחברות עד מוות, לדבקות הנפש ולכל מידות הטוב שבאדם - תשעה קבין הימנו נטל בנכם. בפשטות הליכותיו, בתומו וביושרו הוא גילם את תחושת החיים והווייתם. האם בתכונותיו היה גיבור? צדיק? - לא המלים חשובות, אלא התוכן, תוכן אנושי הוביל את בועז למעשי גבורה והקרבה נדירים ונאצלי נפש. וכי נראה אדם, חייל, חובש קרבי המטפל ומפנה פצוע אחר פצוע תחת אש תופת, באומץ ובגבורה, כאילו היה מהלך על רפידי נוצות, בשלווה כזאת ובקריעת-לב שכזו, עד שהוכרע ונפל - כסיום לאקורד המוות. בלא תהייה, בלא התלבטות כלשהי, בפשטות הליכותיו, עשה את אשר עשה. הליכתו מעמנו הותירה יתמות לכם ולחבריו החייבים לו את חייהם".

סרט עליו שהוקרן בערוץ 10, מאי 2011הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה